Business 5.0

Business 5.0 to przyszłość, następny krok w biznesowej rewolucji, nadchodząca zmiana w strukturze firmy, procesach biznesowych i kulturze pracy. Business 4.0 to przeszłość.

Wykorzystanie potencjału – Automatyzacja

Większość firm nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużym potencjałem dysponuje. A nawet jeśli – nie potrafi go  wykorzystać. Przyszłość to automatyzacja (Intelligent Automation – IA), która pozwala na usprawnienie codziennych działań. To wykorzystanie wielu technologii, zaczynając od automatyzacji procesów biznesowych (Robotic Process Automation –  RPA) przez uczenie maszynowe, automatyzację kognitywną oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji.

 Rozwiązanie to pozwala na obniżenie kosztów w firmie, wyeliminowanie ryzyka błędów, poprawienie jakości danych  oraz zwiększenie szybkości i jakości obsługi naszych klientów. To także szansa na zaoszczędzenie czasu pracowników, dzięki zastąpieniu ich w rutynowych czynnościach, by ci mogli zająć się zadaniami wymagającymi kreatywności. Automatyzacja umożliwia też oferowanie dodatkowych usług bez zwiększania liczby pracowników. 

·         Wykorzystanie potencjału – Automatyzacja

·         Produktywność i wydajność – Sztuczna Inteligencja

·         Klient przyszłości – zmieniające się potrzeby

·         Wykorzystanie Big Data

·         Przyszłość rynku pracy – ludzie nie roboty

·         Koncepcja Internetu Rzeczy

·         Cyberbezpieczeństwo

Zob np. EY: Usługi doradcze w zakresie inteligentnej automatyzacji