Business Beyond Borders – Destination Africa

Afryka jest dobrym kierunkiem rozwoju dla pomorskich eksporterów – to informacja, która była głównym przekazem konferencji „Business Beyond Borders – Destination Africa”. Zorganizowane przez Pracodawców Pomorza, Agencję Rozwoju Pomorza S.A., Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i firmę bConnect Business Development wydarzenie odbyło się 19.03.2018 r. w gdyńskim PPNT. Wzięło w nim udział ponad 130 osób reprezentujących przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe, fundacje, stowarzyszenia z województwa pomorskiego.

Prelegenci przybliżyli uczestnikom konferencji kwestie związane z aspektami prawnymi, podatkowymi, ekonomicznymi i kulturowymi, które stanowią dziś dla polskiego przedsiębiorcy barierę w podejmowaniu decyzji o zaangażowaniu na kontynencie afrykańskim. Wśród prelegentów znalazły się osoby mające doświadczenie w budowaniu bezpiecznych kontaktów handlowych w tej części świata.

Do współpracy handlowej zachęcali obecni na konferencji przedstawicie krajów Afryki w osobach Ambasadora Republiki Zambii w Berlinie Anthony’ego Mukwity, Ambasadora Republiki Federalnej Nigerii w Warszawie Erica Adagogo Bell-Gama oraz Pierwszego Sekretarza w Ambasadzie Demokratycznej Republiki Konga w Warszawie Rogera Ngimbi Di Makwali.

Relacje:

http://brokereksportowy.pl/pl/oferta/58-pozostale-wydarzenia-eksportowe/materialy-ze-spotkan/188-materialy-z-konferencji-business-beyond-borders-destination-africa.html

http://pracodawcypomorza.pl/2018/03/22/w-kierunku-afryki-relacja-z-konferencji-wideo/

http://pracodawcypomorza.pl/2018/03/21/go-afryka-czyli-gon-do-afryki/

http://www.dziennikbaltycki.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/gdynia-polskoafrykanska-konferencja-business-beyond-borders-destination-africa-w-pomorskim-parku-naukowotechnologicznym-zdjecia,13041960/